Už po 5. raz sa koná v Trnave Noc literatúry, v meste sa budú už 16. mája konať verejné čítania


Foto: Už po 5. raz sa koná v Trnave Noc literatúry, v meste sa budú už 16. mája konať verejné čítania Foto: Mesto Trnava

Trnava sa už po 5. raz zapojí do projektu s názvom Noc literatúry. Podujatie sa bude konať už 16. mája od 17:00 až do 21:00.  Cieľom podujatia je priblížiť čitateľom diela súčasných európskych autorov. Vrámci podujatia sa konajú verejné čítania na viacerých tradičných i netradičný miestach.

Ukážky z tvorby zaujímavých autorov priblížia návštevníkom známe osobnosti.

Účastník sa riadi mapkou miest, kde sa nachádza aj zlosovateľný lístok. Ten sa na poslednom mieste odovzdá hosteske a môže byť zaradený do žrebovania o knižné ceny. Knižné ceny venujú organizátori.

Každé čítanie sa začína celou hodinou a trvá 15 minút.

Prvé čítanie v meste Trnava sa začína o 17:00 v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave. Bohumil Chmelík, vysokoškolský pedagóg a spisovateľ, predstaví návštevníkom úryvok z diela Svet za chrbtom z pera nemeckého autora Thomasa Melleho.

O 18:00 sa bude čítať v Západoslovenskom múzeu v Trnave – v koncertnej sále na Múzejnom námestí č.3. Úryvok z knihy Jana Kalfařa Kosmonaut z Čech prečíta herec Divadla Jána Palárika Tomáš Mosný.

V Kultúrnom centre malý Berlín bude o 19:00 čítať Pero Le Kvet, spisovateľ, kníhkupec, patafyzik. Priblíži dielo Talianskeho autora Paola Cognettiho s názvom Osem hôr.

O 20:00 bude Pavol Tomašovič, hovorca mesta Trnava, čítať zo slovenskej knihy Som Paula, ktorú napísal Ondrej Štefánik. Čítanie sa bude konať v Západnom krídle radnice.

Poslednou zastávkou bude Kaviareň-bar Rotunda Spiegelsaal, kde redaktor časopisu .týždeň Anton Vydra prečíta úryvok z diela holandského autora Henrika Groena s názvom Tajný denník Hendrika Groena.

Kaviareň-bar Rotunda Spiegelsaal bude hostiť aj záverečnú afterparty.


 


Miesto: Trnava
Dátum: 16.05.2018 - 17:00    21:00


Prečítajte si viac: