Mestské múzeum v Seredi pozýva na Víkend otvorených parkov a záhrad, a tiež na Rodinnú nedeľu


Foto: Mestské múzeum v Seredi pozýva na Víkend otvorených parkov a záhrad, a tiež na Rodinnú nedeľu Foto: Mestské Múzeum Sereď

Už od 1. do 3. júna čaká návštevníkov Mestského múzea v Seredi Víkend otvoreých parkov a záhrad. Počas týchto dní si budete môcť vychutnať atmosféru a príjemné prostredie Múzejnej záhrady.

3. júna pozýva múzeum aj na Rodinnú nedeľu, ktorú spríjemní aj divadelné predstavenie O Jankovi Polienkokvi v podaní zoskupenia Teatro Pimprlo.

Počas otváracích hodín múzea je vstup do Múzejnej záhrady voľný.

„Múzejná záhrada je prirodzeným pokračovaním muzeálnych expozícií na nádvorí múzea. Nachádza sa tam exteriérová expozícia zaniknutého stredovekého kostola zo 14. storočia, ktorý sa viaže k vzniku mesta Sereď,“ informovala Mária Diková z mestského múzea v Seredi.


Už v piatok a sobotu, teda 1. a 2. júna, bude od 10:00 do 18:00 pre návštevníkov pripravená prehliadka historických artefaktov a pamiatky zaniknutého kostola v záhrade a tiež lapidárium s odborným výkladom.

V záhrade nájdete jeden z viacerých oporných pilierov svätyne kostola, ktorý bol zakonzervovaný. Vedľa je aj novoveká farská studňa s hladinou vody v hĺbke 6,5 m. Zaujať vás môžu aj rôzne vystavené kamenné artefakty, a tiež zbierka historických tehál od pána Dušana Irsáka.

Sochy z Trojičného stĺpa a iné kamenné pamiatky nájdete aj v pivnici vrámci expozície Lapidárium.

Múzejná záhrada môže poslúžiť aj v prípade, ak snúbenci, ktorí pripravujú svadbu, požiadajú mesto Sereď o uzavretie manželstva vonku pod holým nebom. Práve na tento účel sú vytvorené aj priestory v Múzejnej záhrade. 

Miesto: Mestské múzeum v Seredi
Dátum: 01.06.2018 - 10:00    03.06.2018 - 18:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Mestské Múzeum Sereď