Hasiči zasahovali pri rozsiahlom požiari haly v Dunajskej Strede, škodu odhadujú na 10 miliónov eur


Foto: Hasiči zasahovali pri rozsiahlom požiari haly v Dunajskej Strede, škodu odhadujú na 10 miliónov eur
Galéria: 4 fotky
Foto: facebook.com/prezidiumhazz

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari haly na Múzejnej ulici v Dunajskej Strede. Všetkých zamestnancov z budovy evakuovali ešte pred príchodom hasičov.

Požiar v budove vypukol dnes predpoludním. Hasiči sa stále snažia oheň dostať pod kontrolu. Hala je silno zadymená a hustý dym sa šíri aj do okolia. Predbežnú škodu vyčíslil majiteľ na 10 miliónov eur.  

„Z dôvodu, že majiteľ určil predbežnú škodu spôsobenú požiarom na 10 miliónov eur, sú na mieste udalosti aj zisťovatelia príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR,“ informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Na mieste zasahujú hasiči z Dunajskej Stredy, Šamorína, Veľkého Medera, Galanty a Trnavy s 9 kusmi hasičskej techniky. Pomáha im aj 40 dobrovoľných hasičov z obcí Čiližská Radvaň, Vieska, Mliečno, Gabčíkovo, Šamorín, Michal na Ostrove, Veľká Paka, Orechová Potôň, Hubice, Rusovce a Vydrany.

AKTUALIZÁCIA: Prezídium Hasičského a záchranného zboru o 15:45 informovalo, že hasičom sa konečne podarilo požiar uhasiť. Po viac ako 5 hodinách usilovnej práce konečne dostali oheň pod kontrolu.

„Na likvidácii požiaru pracovalo viac ako 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, pričom bola vyžiadaná aj medzikrajská pomoc z Bratislavy. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam,“ informovala hovorkyňa.
Prečítajte si viac:


Zdroj: Prezídium Hasičské=ho a záchranného zboru