Okoloidúci privolal pomoc k nehode na lesnej ceste, vodič s 1,23 promile nezvládol riadenie


Foto: Okoloidúci privolal pomoc k nehode na lesnej ceste, vodič s 1,23 promile nezvládol riadenie
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Trnava

Hlohovskí policajti v nedeľu večer zasahovali na lesnej ceste v obci Jalšové. Prostredníctvom linky 112 ich privolal náhodný okoloidúci, ktorý si všimol havarované auto Mitsubischi Pajero.

Náhodný okoloidúci privolal pomoc k nehode prostredníctvom linky 112 v nedeľu večer, teda 3. júna, v čase okolo 20:00. Podľa informácií, ktoré uviedol sa mali v aute niekoľko minút nachádzať 2 zakliesnené osoby s vážnymi poraneniami.

Policajti na mieste nehody zistili totožnosť oboch mužov. Podľa informácií, ktoré sa im podarilo získať, sa mal 52-ročný muž zoznámiť s 31-ročným mužom a spoločne popíjali celú nedeľu. Straší muž mal ponúknuť mladšiemu, že ho odvezie domov. Cestou lesom však nezvládol riadenie a narazil do stromov.

Policajti podrobili vodiča dychovej skúške, pri ktorej mu namerali 0,59 mg/l alkoholu v krvi, čo predstavuje 1,23 promile. Mužov previezli so zraneniami do trnavskej nemocnice. Polícia už začala vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

„Zranenia oboch mužov si vyžiadali okamžitý transport do trnavskej nemocnice. Podľa predbežných výsledkov by sa zo zranení mali zotavovať 2-3 týždne,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Počas nehody bol v aute aj pes, československý vlčiak, ktoré polícia dočasne umiestnila do útulku.Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Trnava