FOTO: Policajti chytili 21-ročného podpaľača z levického okresu. Na svedomí má sedem zničených áut


FOTO: Policajti chytili 21-ročného podpaľača z levického okresu. Na svedomí má sedem zničených áut
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Dunajskostredskí kriminalisti stotožnili a obvinili muža, ktorý začiatkom roka úmyselne podpálil dve autá. Vzniknutý požiar vzápätí poškodil ďalších päť zaparkovaných vozidiel, ktoré stáli v ich blízkosti. Za úmyselné konanie a spôsobenie značnej škody mu môže hroziť strata slobody na 3 až 8 rokov.

Prvé zhorené a ďalšie poškodené auto dokumentovali policajti na ulici Kukučínovej v Dunajskej Strede. Majiteľke AUDI A6 zničil požiar celú prednú časť auta a Opel Insignia obhorel v zadnej časti. Majitelia si škody vyčíslili na 11-tisíc eur. Na druhý deň horelo opäť na parkovisku pred bytovým domom v Dunajskej Strede. kde na ulici Ružový háj hasiči hasili ďalších 5 vozidiel.

„Pri obhliadke miesta činu policajti za pomoci zistovateľa príčin požiaru zistili, že v oboch prípadoch išlo o úmysel. Na založenie požiaru použila osoba prinesený, napustený kus látky, ktorý úmyselne položila na alebo pod vozidlo a zapálila,“ spresňuje polícia. 

Polícia na objasnení prípadu intenzívne pracovala. Aj na základe kamerových záznamov a operatívnych informácií policajti zistili, že požiar založil 21-ročný mladý muž z okresu Levice. Ten sa policajtom pri výsluchu k obom skutkom aj priznal.


„Majitelia poškodených vozidiel si stále vyčísľujú škody, no už teraz vieme povedať, že pravdepodobne presiahnu sumu viac ako 20-tisíc eur,“ dodala polícia s tým, že vyšetrovateľ obvinil mladíka zo zločinu poškodzovania cudzej veci závažnejším spôsobom konania a zároveň predložil návrh, aby bol obvinený stíhaný za spáchané skutky väzobne. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu